Karabuğday Diyeti Nasıl Yapılır

0 42

karabuğday diyeti nasıl yapılırKarabuğday diyeti, sadece bir ana üründen oluşmasına rağmen, diğer bazı mono-diyetler gibi vücuda zarar vermez. Çünkü, karabuğday son derece besleyicidir ve birçok vitamin içerir. Beslenme uzmanlarına göre, kısa süresi ile oldukça hızlı bir sonuç vermektedir.

Karabuğday Diyetinin Faydaları

Karabuğday diyetinin ilkesi, bir veya iki hafta boyunca karabuğday yemektir. Kurutulmuş meyveler, bal, doğal meyve suları, kefir ve yoğurt diyeti için ilave edilmesine izin verilen daha yumuşak çeşitler vardır. Böyle bir diyet daha kolay tolere edilir, ancak etkisi daha azdır. Karabuğday diyeti kısa ömürlüdür ve aynı zamanda somut bir etkiye sahiptir. Diğer mono-diyetlerle karşılaştırıldığında karabuğday, birçok vitamin ve mineral içerdiğinden vücudu tüketmez. Böyle bir diyetin maliyet etkinliği de önemlidir, karabuğday kabuğu çıkarılmış tane olarak oldukça ucuz ve uygundur.

Karabuğday Diyetinin Zararları

Herhangi bir mono-diyet ile vücudun tükenmesi mümkündür. Bu sebepten dolayı diyet, hamile kadınlarda, emziren kadınlarda, kronik hastalıkları olan veya aktif işlerde bulunan ve hastalığa yol açmamak için kontrendikedir. Uzun bir diyetle hemoglobin azalır, uyuşukluk görülür, bayılma mümkündür ve en önemlisi dikkat azalır. Herhangi bir mono diyet depresyona neden olabilir. Karabuğdayın yararlarına rağmen, sadece yemek yemek, bağırsaklar için yeterince zordur ve şişkinlik, ağrı ve sindirim problemleri mümkündür. Bu belirtiler ortaya çıktığında, diyet durdurulmalıdır.

Karabuğday Diyeti ve 7 Günlük Menüsü

Günde 150 ila 250 gram kuru karabuğday yemelisiniz. Yeşil veya kahverengi tahıllar kaynatılmamalı, buharlaştırılmalıdır. Bunun için karabuğdayın bir kısmı 2,5 birim kaynar suyla dökülür ve kap bir havluya sarılarak kapatılır. Gece boyunca, tahıl hazır olacak, ancak içindeki vitaminler yok olmayacaktır. Bu durumda; tuz, şeker, baharat tüketilmemelidir, yani karabuğday boş yenir. Çiğnemek zorsa, karabuğdayı az yağlı kefir ile karıştırabilirsiniz.

1 ila 7 Gün Arasında Tüketilecek Menü

Kahvaltı: 50 g karabuğday, şekersiz yeşil çay
İkinci kahvaltı: 50 g karabuğday, su
Öğle yemeği: 100 g karabuğday, çay veya su
Akşam yemeği: 50 g karabuğday, çay

7 ila 14 Gün Arasında Tüketilecek Menü

Kahvaltı: 50 gr Karabuğday, siyah kahve
İkinci Kahvaltı: Bir bardak kefir veya bir avuç kuru meyve
Öğle Yemeği: 100 gr Karabuğday, çay
Öğleden Sonra Atıştırması: Şekersiz meyve veya sebzelerle elma, salatalık, domates; veya bir bardak domates suyu (tuzsuz)
Akşam Yemeği: 50 gram karabuğday, yoğurtla katkı maddesi olmadan mevsim yapabilirsiniz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x