iPhone 5 Kullanıcılarını Üzecek Haber: Artık Bazı Uygulamalar Kullanılamayacak!

0 22

iphone 5Apple, geçtiğimiz aylarda eski iPhone kullanıcıları için bir güncelleme yayınlamıştı. Bu güncelleme ile, bir takım GPS hatalarını gideren teknoloji devi, iPhone için önemli bir uyarı ile; güncellemeyi zorunlu hale getirdi.

Önde gelen akıllı cihaz üreticilerinden biri olan Apple, iPhone 5 kullanıcılarının mutlaka yüklemesi gereken iOS 10.3.4 güncellemesi ile beraber uyarı niteliğinde bir yazı yayınladı. 3 Kasım tarihine kadar güncelleme yapılmayan iPhone 5 cihazlar için bir takım sorunlar kapıda.

iPhone kullanıcılarına yalnızca bir hafta zaman tanıyan firma, güncelleme yapmayan telefonların bazı uygulamaları kullanamayacağını açıkladı. 3 Kasım tarihine kadar güncelleme yapmayan kullanıcılar artık e-mail, App Store, internet ve iCloud gibi çevrimiçi kullanılan uygulamaları kullanamayacaklar.

3 Kasım Son Gün

Ekranı kaplayan bir uyarı ile güncelleme yapılmasını isteyen firma 3 Kasım tarihine kadar zaman tanımış durumda. Şayet 3 Kasım tarihine kadar güncelleme yapmamışsanız; akıllı cihazınızı telefonunuzdan güncelleyemiyor, belirtilen servisleri kullanamıyorsunuz. Eğer 3 Kasıma kadar bazı sebeplerden ötürü güncelleme yapmadıysanız ve 3 Kasım tarihinden sonra güncelleme yapmak isterseniz, güncelleme işlemi biraz zorlu olacaktır. iPhone 5 cihazınızı, yayınlanan son sürüme güncelleyebilmek için, cihazınızı bir bilgisayar yardımı ile yedeklemeniz ve akabinde iTunes ile güncellemeniz gerekecek.

4. Nesil iPad’ler de GPS Sorunu ile Karşı Karşıya

Nisan ayında ortaya çıkan GPS problemi, 4. Nesil iPad’lerde de probleme yol açmıştı. iPhone cihazlara karşın 4. Nesil iPad’ler, bu sorunla yalnızca GPS fonksiyonlarını kaybediyorlardı. Apple’ın geçtiğimiz hafta kullanıcılarına sunduğu verilere göre, bu sorundan etkilenecek kullanıcı sayısı oldukça az. Apple’ın paylaştığı bir başka veriye göre 15 Ekim 2019 itibari ile, iOS kullanıcılarının sadece yüzde 9’unun iOS 12 ve bir önceki iOS sürümlerinden birini kullandığını açıklamıştı.

Teknoloji alanında sektörün lideri olan firma, eski model akıllı telefonları için bir süre önce GPS hatalarının giderildiği bir güncelleme yayınlamıştı. Güncellemenin yüklenmesi konusunda bir çok kez kullanıcılarını uyaran Apple, iPhone 5 için ayrı bir uyarı yayınladı. 2019 yılının Nisan ayında ortaya çıkan problem, güncelleme yapılmadığı taktirde; güncel saat ve zaman bilgisi isteyen uygulamaların kullanılmasını engelleyecek ve kullanıcıların sınırlı biçimde akıllı telefon deneyimi yaşamasına neden olacak.

 

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x