İOS 13.1.3 İle Bir Sorun Daha Ortaya Çıktı!

0 10

ios 13 airdrop sorunuiPhone 11 ile birlikte iOS 13 de Apple kullanıcılarının hayatında yer edinmeye başladı. Yapılan güncellemeden sonra Apple kullanıcıları farklı sorunlar yaşadıkları için şikayette bulunmaya başladı. Peşi sıra gelen sorunlara yapılan 4 güncelleme çözüm sağlasa da iOS 13.1.3 bir sorunla iPhone 11 kullanıcılarına sıkıntı yaşattı.

iOS 13.1.3 güncellemesi ile birlikte ortaya AirDrop sorunu çıktı. Çıkan sorun karşısında kullanıcılar Apple ve Reddit forumları üzerinden yaşamakta oldukları sorunları bildirmeye başladı. Sorunların artmasından sonra Apple resmi bir açıklama yaptı.

iPhone 11 Pro Max ve iPhone 11 Pro kullanıcıları yeni yapılmış olan güncellemeyi uyguladıktan sonra iPhone’nunuz güncellenene kadar Ultra Geniş Bant kullanılamaz uyarasını almaya başladığını belirtti. Apple destek birimi tarafından yayınlanmış olan yazıda sorunun olduğu resmi olarak doğrulanmış oldu.

Sorun U1 Çipi Bulunan Iphone’larda Görülüyor

Apple yaşanılmakta olan sorunun çözülebilmesi için yeniden yükleme yapılması gerektiğini belirtti.  Yüklemenin yapılabilmesi için iTunes üzerinden güncellemenin en baştan yüklenmesi gereklidir. Yüklemeyi tekrardan yaptıktan sonra eğer hata deva ediyorsa cihazınızı Apple Yetkili Servis Sağlayıcısı’na götürmeniz gerekmektedir.

Yaşanılmakta olan sorun, U1 çipi bulunan yeni iPhone ailesinde görülmektedir.  Çip cihazın konumu algılamasına izin vermemektedir. Yakında bulunan cihazların ilk olarak AirDrop’tan çıkmasını sağlamaktadır. Bunun haricinde hata mesajı iOS 13.1.1 güncellemesini kullanmakta olan cihazlarda da görülmektedir. Hatta iOS 13.2 beta sürümünü kullananların da buna benzer sorunlar ile muhatap olduğu söylenmektedir.

Bazı kullanıcılar yaşamakta oldukları sorundan kurtulmak için telefonlarını DFU moduna getirdikten sonra iOS yazılımını geri yükleyerek yaşamış oldukları sorundan kurtulduklarını belirtmektedir. Cihazınızda sizde buna benzer bir sorun ile muhatapsanız ilk önce güncellemeyi tekrardan yüklemeyi denemelisiniz. Sorun için çözüm sağlayamıyorsanız kesinlikle cihazınızı Apple Yetkili Servis Sağlayıcı’ sına götürmeniz gerekmektedir. Yaşanılmakta olan sorunun genel bir sorun olduğunu yani sizden kaynaklanmadığını bilerek ona göre hareket etmek sizin için faydalı olacaktır.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x