Huawei: Android İle Devam Kararı Verdi

0 8

Aylardır dünya gündeminde büyük bir ilgi ile takip edilen ABD ve Çin arasındaki ticari savaştan en çok etkilenecek olan yerin Çin’li teknoloji devi olduğu düşünüldü. Google firması olan Android’in destek sağlamayacağını açıkladığı Huawei akıllı telefonlarında yaşanılması muhtemel olan işletim sorunu için çözüm sağlandı. Android ve Çin’li teknoloji devinin yollarına birlikte devam etme kararı resmi Huawei yönetim kurulu üyesi olan Catherine Chen tarafından resmi olarak açıklandı.

Herkes Huawei’nin Kendi İşletim Sitemini Kullanacağını Düşünüyordu

Son dönemde ABD ve Çin arasında yaşanmakta olan ticari savaş gündemden düşmüyordu. Bu savaştan en büyük etkiyi gören Huawei’in Google olan ilişkileri ciddi bir boyutta tam olarak bitme noktasına gelmişti. Bitmesi olan ikili ilişkiden dolayı Huawei’nin kendi işletim sitemi olan HongMeng OS’u kullanmaya başlayacağı düşünülüyordu. Ancak Huawei’nin yönetim kurulu üyeliğini yapan Catherine Chen açıklamasında Huawei akıllı telefonlarının Android ile birlikte yoluna devam etme kararı aldığını belirtti.

Huawei İle Android Birlikte Çalışmaya Devam Edecek

Huawei yönetim kurulu üyesi olan Catherine Chen, yapmış olduğu açıklamada HongMeng OS’un daha çok nesnelerin interneti için geliştirildiğine vurgu yaptı. Gelecek yıllarda milyarlarca cihazın akıllanacağını ve böyle bir durumu değerlendirmek adına şimdiden HongMeng OS adında bir işletim sistemini geliştirmek için gerekli yatırımların hızlı bir şekilde yapılmaya başlandığını açıklamasında belirtti.

Yapılanlar Sadece Ticari Reklam Amaçlımıydı?

ABD ve Çin arasında gerçekleşmekte olan ticari savaş aslında Huawei’nin reklamını yapabilmesi için kendiliğinden doğmuş olan bir fırsat mı olduğu çoğu kişinin aklını kurcaladı. Bunun nedeni kamuoyunu aylardır meşgul etmekte olan sorun ile alakalı Android’ in yaptığı açıklamalar sonrasında Huawei’nin bu durumdan sonra batıp batmayacağı büyük bir merak konusu oldu. Huawei anlaşma sağlanmadığı takdirde bir daha Android’ den güncelle alamayacaktı. Yapılmış olan açıklamalardan sonra Huawei’nin Android ile çalışmaya devam edeceği kendi işletim sistemini ise uzun yıllar sonrası için düşündüğünü belirtmesi üzerine bu zamana kadar yaşanılmış olan sürecin ve tüm açıklamaların reklam amaçlı olduğu birçok kullanıcı tarafından dile getirildi

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x