Google ve Youtube’dan Teach from Home ve Learn@Home Projesi

0 3

google teach from homeCoronavirüs sebebiyle birçok ülkede eğitim hayatı durdu. Bundan dolayı öğrenciler şimdilik eğitim hayatına devam edemiyor. Bu soruna çözüm getirmek isteyen Youtube ve Google, “Teach From Home(Evden Öğret)” ve “Learn@Home(Evden Öğren)” sitelerini duyurdu. Bu siteler ile birlikte eğitim hayatının devam etmesine yardımcı olmaya çalışacaklar.

Teach from Home

google teach from homeGoogle’ın Teach from Home sitesinde öğretmenlerin Google ürünlerini kullanarak nasıl uzaktan eğitim verebileceklerine dair bazı öneriler var. Bu öneriler arasında Hangouts’u kullanarak bir sınıfla video görüşmesi yapmak veya Google Formlar’ı kullanarak çevrimiçi bir test oluşturmak gibi fikirler bulunuyor. Google’ın belirttiğine göre sayfa geliştirilmeye devam edecek. Şimdilik sadece İngilizce olarak mevut fakat ilerleyen zamanlarda Türkçe, Almanca, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca gibi pek çok dili destekleyecek.

Ayrıca Google, şirketin hayırsever kolu Google.org aracılığıyla COVID-19 mücadelesine yaptığı 50 milyon dolarlık katkısının 10 milyon dolarlık bir parçasını uzaktan eğitime ayıracak. Google.org, fondan Khan Academy’ye COVID-19 ile ilgili eğitim hayatının durdurulmasından etkilenen öğrencilere uzaktan öğrenme fırsatı sunmasına yardımcı olmak için fondan 1 milyon dolarlık bir bağış verecek.

Learn@Home

youtube learn@homeYoutube ise olaya farklı bir yönden bakmış. Learn @ Home adresi üzerinden öğrencilerin izleyebilecekleri eğitimsel Youtube kanallarını tavsiye etmiş. Sayfaya gittiğiniz zaman 13 yaş ve üstü çocuklu aileler, beş yaş ve üstü çocuklu aileler ve okul öncesi çocuklu aileler olmak üzere 3 farklı sınıflandırma sizleri karşılıyor. Çocuğunuz yaş grubuna göre bu seçeneklerden birini seçerek önerilen eğitimsel Youtube kanallarını görüntüleyebiliyorsunuz.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x