Google Chrome Türkçe Yapma – Nasıl Türkçe Yapılır?

3 15.316

google chrome türkçe yapmaGoogle Chrome Türkçe yapma diye Google üzerinde aratıp sitemize geldiyseniz doğru adrestesiniz. Bu makalemizde sizlere Google Chrome dil değiştirme ile tarayıcınızı nasıl Türkçe yapacağınızdan bahsedeceğiz fakat gelin önce “Google Chrome nedir?” ondan bahsedelim.

Google Chrome Nedir?

Google Chrome, Google firması tarafından C++ dili ile yazılmış ve geliştirilmiş ücretsiz bir web tarayıcısıdır. İlk olarak 2 Eylül 2008 tarihinde Microsoft Windows için Beta sürümü 43 dilde yayımlanmış ve daha sonrasında macOS, iOS, Linux ve Android gibi pek çok platform için de geliştirilmiş ve yayımlanmıştır.
Chrome, çoğu rakibinin kabul ettiği bir özellik olan arama kutusunu ve adres çubuğunu birleştiren ilk büyük web tarayıcısıydı. Ayrıca kullanıcıların yer işaretlerini senkronize etmelerini ve web sayfalarını birden fazla cihazda senkronize ederek açmalarını ve Google hesaplarıyla oturum açmalarını sağladı. Şuanda ise Dünya’da en çok kullanılan internet tarayıcısı olma unvanını sürdürmektedir.

Google Chrome Türkçe Yapma – Nasıl Türkçe Yapılır

Eğer Google Chrome’u yabancı bir dilde kullanıyorsanız endişe etmenize gerek yok. Bizim yapacağımız resimli ve açıklamalı tarifler ile kolayca internet tarayıcınızı Türkçe yapabilecekseniz. Biz anlatımımızı İngilizce dili kullanılan Chrome üzerinden yaptık fakat diğer diller için de aşamalar aynı olduğu için endişe etmenize gerek yok.

1. Tarayıcınızı açtığınızda sağ üst köşede göreceğiniz üç noktaya tıklıyoruz ve hemen ardından “Settings(Ayarlar)” seçeneğine giriyoruz.

2. Açılan kısımda en aşağıya iniyoruz ve “Advanced(Gelişmiş)” butonuna basıyoruz.

3. Açılan yerde “Languages(Diller)” kısmında “Language(Dil)” yazan yere tıklıyoruz.

4. Sonrasında “Add languages(Dilleri ekle)” yazan yere tıklıyoruz.

5. Açılan pencerede arama kısmına Türkçe yazarak aratıyor ve Turkish yazısının hemen yanındaki kare kutucuğu işaretliyor ve aşağıdan “Add(Ekle)” butonuna tıklıyoruz.

6. Türkçe dilimiz eklendi fakat varsayılan dil yapmamız gerekiyor. Bunun için sağdaki üç noktaya tıklıyoruz.

7. Üç noktaya tıkladıktan sonra ” Display Googe Chrome in this language” yazan yerdeki sol kutuğucu işaretliyoruz.

8. En son aşama olarak “Relaunch(Yeniden başlat)” butonuna tıklayarak tarayıcımızı yeniden başlatıyoruz.

9. Tebrikler! Artık Google Chrome Türkçe oldu.

Abone Ol
Bildir
guest
3 Yorum
En Eski
En Yeni En Fazla Oy Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin
mnedretaybek
11 ay önce

Superrrr

Hatce
Hatce
8 ay önce

Teşekkürler harikasınız

Torry
Torry
4 ay önce

Eywallah kral

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

3
0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x