En İyi Ücretsiz iOS Uygulamaları

0 6

ücretsiz ios uygulamalarıApple’ın iPhone ve iPad için geliştirdiği iOS işletim sistemi için 2019’ da aktif olarak kullanılan en iyi uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamalar popülerliğinin yanı sıra oldukça alternatif uygulamalardır. Apple’’in kapalı bir ekosistem mantığına sahip olan iOS platformu, yapımcıların Android’e göre daha yüksek maddi gelir elde ettiğini ve bu yüzden de daha çok sevdikleri bir platformdur. Ayrıca Android’e kıyasla daha seçici bir yayıncılık politikası uygulandığından farklı imkanlar da sağlayabiliyor. İçerikte hem popüler uygulamaları hem de aynı kategoride fakat daha alternatifli uygulamaları barındırıyor.

Sizler için 5 farklı kategoride 5’er adet en iyi ücretsiz iOS uygulamalarını belirledik. Eğer daha güncel ve daha kaliteli uygulamalar kullanmak istiyorsanız uygulama listelerini takip etmelisiniz. Instagram ilk başlarda bir fotoğraf paylaşım uygulaması olsa da zamanla milyonlarca insanın kullandığı bir sosyal medya uygulaması haline geldi. Gün geçtikçe zenginleşen anlık aktiflik özellikleriyle Instagram, Facebook’un yerini alır hale geldi. Facebook artık ana uygulama olarak Instagram’ı algılıyor desek daha doğru olur.

Facebook’un tekelinde olan Instagram, Facebook ve WhatsApp uygulamalarında herhangi bir sorun yaşandığında ilk akla gelen uygulama Twitter oluyor. Bu gruplardan bağımsız olan Twitter daha çok metin bakımından içerikleriyle Instagram’dan çok daha farklı bir kitleye hitap etmektedir. Ayrıca uygulama birçok insan tarafından haberleri güncel alma amaçlı da kullanılmaktadır.

Bir diğer bilinmesi gereken uygulama ise Pinterest. Beğenilme kaygısı yaşayan birçok insan tarafından kullanılan fotoğrafları daha kaliteli hale getiren fotoğraf paylaşım platformudur. Google görselde bile bulunması mümkün olmayan ilginç, kaliteli fotoğrafları karşımıza çıkarmaktadır. Bu kadar derin ve seçenekli bir fotoğraf arşivi olan uygulamaya mutlaka bir şans vermeniz gerekmektedir. Fotoğraf konusuna ilginiz var ise ve standartların çok daha üstünde fotoğraflarla karşılaşmak istiyorsanız eğer Pinterest uygulamasını tercih etmelisiniz.

Özetle bu makalemizde Instagram, Facebook, WhatsApp, Twitter ve Pinterest uygulamalarını en iyi ücretsiz iOS uygulamaları listemize kattık. Zaten hali hazırda bu popüler sosyal medya uygulamalarından en az birisini kullanmayan kişi sayısı oldukça az. Siz sosyal medya olmadan hayatınızı devam ettirebilir misiniz? Lütfen yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x