Apple Watch Kanınızdaki Oksijen Seviyesini Tespit Edebilir

0 14

apple watchAkıllı saat piyasasının önde gelen isimlerinden birisi olan Apple, akıllı saatlerinde sağlık odaklı sunduğu birçok özellik ile dikkatleri üstüne çekmiş durumda fakat görünüşe göre firma bununla da yetinmeyecek. iOS 14 işletim sisteminin kodlarını inceleme şansına erişen ekip, kodlar arasında büyük ihtimalle Apple Watch Series 6 ile birlikte gelecek yeni bir özellik keşfetti. Belirtilene göre Apple Watch, kanınızdaki oksijen seviyesini tespit edebilecek. Böylece olası sağlık sorunlarında kullanıcıyı uyaracak ve kötü durumlar yaşamasını engelleyecek.

Kandaki Oksijen Seviyesi Neyi İfade Ediyor?

İlerleyen zamanlarda Apple Watch, büyük bir ihtimalle kanda bulunan oksijen seviyesini tespit edebilecek fakat bu neden önemli ? Biraz bu konu hakkında konuşalım.

Kanda bulunan oksijen seviyesi %95 ile %100 değerleri arasındaysa bu birey sağlıklı kabul edilir fakat eğer kanda bulunan oksijen seviyesi %80’in altına düşerse kalp ve beyin fonksiyonlarının bozulmasına sebep olabilir. Çok düşük seviyelere gelirse de solunum yetmezliği ve kalp durmasına sebep olabilir. Bundan dolayı kanda bulunan oksijen seviyesi bizler için hayati bir önem taşıyor.

Eğer Apple Watch’a bu özellik eklenirse olası vakaların önüne geçilebilir fakat şuan için Apple’ın bu özelliği hangi donanım ve yazılım ile birlikte tespit edeceği bilinmiyor. Büyük bir ihtimalle Apple’ın yeni duyuracağı Apple Watch Series 6 ile birlikte bu özellik gelecek.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x