Apple Card Nedir? 5 Adet Özellik Listeledik

0 27

apple cardApple tarafından 2019’un yaz aylarında ilk olarak sadece Amerika’da piyasaya sunulacak Apple Card, Apple tarafından iPhone veya Apple Watch gibi cihazlarınızda Apple Pay sistemi ile birlikte de kullanabileceğiniz için hem dijital hem de fiziksel akıllı bir kredi kartıdır. Peki bu kartı akıllı yapmasını sağlayan özellikler nelerdir?

Nerede Ne Zaman Ne Kadar Harcadığınızı Görebileceksiniz

Apple Card sahipleri Wallet(cüzdan) uygulaması üzerinden nerede ne zaman neye ne kadar harcadığını görebilecekler. Ayrıca uygulamada kategorilere ayrılmış bir şekilde haftalık veya aylık olarak harcama özetlerine erişebilecekler. Örnek vermek gerekirse kullanıcılar “Alışveriş”, “Eğlence” veya “Yemek&İçkiler” kategorilerine ne kadar harcadıklarını görebilecekler. Haritalar uygulaması ile de eş zamanlı olarak çalışacak kart haritalar üzerinde harcama yaptığınız konumu da sizlere gösterecek. Böylelikle “100 TL’yi nerede harcamışım?” gibi sorulara da direkt olarak yanıt bulabileceksiniz.

Günlük Nakit Özelliği İle Para İadesi Alın

daily cashBelirtilene göre eğer Apple Store’dan, apple.com’dan, App Store’dan veya iTunes’dan yapılan satın alımlarda %3, Apple Pay kullanarak bir şey satın aldığınızda % 2, henüz Apple Pay kullanılmayan bir mağazadan, web sitesinden veya uygulamadan yapacağınız satın alımlarda ise %1 oranında ücret iadesi alacaksınız. Apple bu özelliğe ise “Daily Cash” adını vermiş.

Satın Alma Bildirimleri

Apple Pay’e eklenen birçok kartta olduğu gibi, Apple Card ile bir alışveriş yaptığınızda, anında telefonunuzdan bildirim alacaksınız. Bu harcama sizin tarafınızdan yapılmadıysa hızlı bir şekilde rapor edebileceksiniz.

Apple Card Ücreti

apple card ücretiApple Card ücreti ne kadar diye merak ediyorsanız endişelenmeyin. Firma tarafından belirtilene göre sizden herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Ayrıca yıllık aidat ve limit aşım ücretleri talep edilmeyecek. Ayrıca eğer bir ödemeyi kaçırırsanız tarafınıza yüksek faizli ceza ücreti uygulanmayacak. Sabit faiz üzerinden geciken ödemelerinizi yapabileceksiniz. Talep edilmeyecek ücretler ise tam olarak şöyle:

  • Yıllık ücret yok
  • Bakiye transfer ücreti yok
  • Hiçbir ödül itfa ücreti yok
  • Yabancı işlem ücreti yok
  • İade ödeme ücreti yok
  • Limit ücreti yok
  • Bildiri ücreti yok
  • Nakit avans ücreti yok
  • Finansman ücreti yok
  • Kredi limiti artırma ücreti yok

Kartın Üzerinde Numaralar Yok

Güvenliği en üst düzeye çıkarmak isteyen Apple, kredi kartının üzerinde kart numarasına, güvenlik koduna ve son kullanma tarihine yer vermemiş. Böylelikle herhangi bir hırsızlık veya kayıp durumu oluştuğunda kişisel bilgiler kolay bir şekilde korunabilecek. Kartın üzerinde sadece sahibinin lazer ile yazılmış ismi bulunuyor. Kart bilgilerine erişebilmek isteyen kullanıcılar Apple Pay üzerinden bu bilgilere erişebilecekler.

Türkiye’ye Gelecek Mi?

Henüz ülkemizde Apple Pay sisteminin bile çalışmamasından dolayı Türkiye’ye gelmesi bir hayli zaman alacak gibi gözüküyor fakat temennimiz en kısa sürede gelmesi yönünde.

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x