Ancestors: The Humankind Odyssey Çıkış Tarihi Açıklandı

0 41

ancestors the humankind odysseyAssassin’s Creed serisinin yaratıcıları tarafından geliştirilen tarih öncesi aksiyon-macera oyunu Ancestors: The Humankind Odyssey için çıkış tarihi açıklandı. Belirtilene göre oyun PC kullanıcıları için sadece Epic Games Store üzerinden 27 Ağustos 2019 tarihinde çıkışını gerçekleştirecek. Konsol kullanıcılarının ise biraz beklemesi gerekiyor. PS4 ve Xbox One kullanıcıları için net bir tarih verilmese de Aralık ayı işaret ediliyor.

Ancestors: The Humankind Odyssey Hakkında

Ancestors: The Humankind Odyssey , üçüncü şahıs bakış açısına sahip olan bir hayatta kalma oyunu. Oyunda, oyuncular maymun klanının bir üyesini kontrol eder. Oyuncuların karakterinin yeme, içme ve uyku düzenine dikkat ederek karakterinin sağlığını yönetmek zorundadır. Oyun, dev kuşlar ve zehirli bitkiler gibi avcıları içeren tehditlerle dolu açık bir dünya olan Afrika ormanlarında başlar. Oyuncular ormandaki herhangi bir ağaca tırmanabilir, ancak düşerlerse kemiklerini kırabilirler. Oyuncular ilerledikçe, oyuncuların keşfedilmesi için yeni alanlar açılır. Bir maymun yeni yerler keşfederken ya da avcılar tarafından avlandığında, parlayan ışık küreleri bularak aşılabilecek bir “korku” durumuna girecek, ya da başka bir histeriye inecektir. Dünya tehlikeli olsa da, maymunlar yırtıcı, kayıp bir klan üyesi ya da oyuncunun klanlarına alınabilecek bir yabancı gibi çeşitli sesleri dinlemek için yüksek duyularını kullanabilirler. Primat, farklı ilgi alanlarının yerlerini tespit etmek için zekasını kullanabilir ve yeni yiyecekler veya araçlar belirleyerek yeni keşifler yapabilir. Oyuncular yeni keşifler yapmaya devam ettikçe, maymunlar daha zeki ve yetenekli hale gelir ve kendilerini iyileştirmek için yatak ve şifalı bitkiler yapmak için yaprak kullanmak gibi yeni becerilerin kilidi açarlar. Eğer oyuncu karakteri ölürse, oyuncular başka bir klan üyesini kontrol etmeye geçecektir. Tüm klan üyeleri ölürse, soy tükenir ve oyuncuların oyuna yeniden başlaması gerekir.

Oyuncunun amacı, maymun klanının yavaşça geliştikçe ve yeni bir tür haline geldiğinde hayatta kalmasını sağlamaktır. Klan büyüdükçe, oyuncular bir bebek, bir yetişkin, bir yaşlı ve çocuğunu taşıyan bir anne gibi diğer karakterlerle oynamaya geçebilir. Klan yavaşça genişledikçe, oyuncu karakteri klanın üyelerini birlikte avlanmaya çağırmak gibi sosyal görevleri gerçekleştirebilir. Bir maymun uyurken, oyuncular bir yetenek ağacı olarak işlev gören maymun sinir sistemini geliştirerek yeni yeteneklerin kilidini açabilirler. Hem elleri kullanma hem de dik durma gibi bu beceriler evrimi kolaylaştırır. Maymunlar üremeye maruz kaldıkça, kilidi açılmış beceriler gelecek nesillere aktarılır. Oyunun 40-50 saat uzunluğunda olması bekleniyor ve sekiz milyon yıl boyunca klanın evrimini belgeliyor.

Ancestors: The Humankind Odyssey Oynanış Videosu

Eğer oyunun nasıl oynanış mekaniklerine sahip olduğunu merak ediyorsanız hemen aşağıdan oyuna ait oynanış videosunu ve çıkış tarihinin açıklandığı videoyu izleyebilirsiniz.

 

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x