2018 Yılında Amerika’da En Çok Gişe Yapan Film Black Panther Oldu

0 27

en çok gişe yapan film black pantherMarvel kurgusal evreninin 16 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren süper kahraman filmi Black Panther, 2018 yılında Amerika’da en çok gişe yapan film oldu. Avengers: Infinity War dünya çapında en iyi gişe yapan film olmuş olsa da görünüşe göre Amerika’da gişeyi bir diğer Marvel süper kahraman filmine kaptırmış gözüküyor.

Box Office Mojo tarafından resmi olarak paylaşılan verilere göre Black Panther, yaklaşık 700 milyon dolar hasılat yaparak 2018 yılında Amerika’da en çok gişe yapan film unvanını elde etmiş. Bu hasılat rakamları ise dünya çapındaki hasılatın(1.347 milyar dolar) yaklaşık olarak yarısını oluşturuyor. Siyahiler tarafından da oldukça büyük bir ilgi ile karşılanması bu durumu oluşturan etmenlerden birisi oluyor. Türkiye’de ise UIP firması tarafından dağıtılan film, 10 milyon 652 bin TL hasılat elde etmiş.

Black Panther Hakkında

Babasının ölümünden sonra, T’Challa şimdi yeni Wakanda kralı olmaya hazırlanıyor. Bununla birlikte, Wakanda’yı ve dünyayı riske sokan Killmonger adlı eski bir düşmanın ortaya çıkıyor ve meydan okuyor. Dora Milaje, küçük kız kardeşi Shuri ve CIA müttefiki Everett K. Ross ile birlikte çalışan T’Challa, düşmanı ile savaşmak ve Wakanda’yı yıkımdan kurtarmak için Kara Panterin güçlerini kullanmalı.

Kaynak

Abone Ol
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüleyin

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. İsterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Daha Fazla Bilgi Edin

0
Düşüncelerinizi paylaşmak ister misiniz?x